SENIORMED

GRANICA

OSTOJA

STARA WIEŚ

CMiR

ŚWIĘTA LIPKA

D.S. MAGNOLIA

LĘBORK

REZYDENCJA RYDZ

KUDOWA - ZDRÓJ

D.S. HILARIS

PUCK

ZŁOTE LIŚCIE

ZARZECZE

VILLA SENIORA

RZESZÓW

 

Dom Seniora SeniorMed - Granica

 


Dom Seniora „SeniorMed”- ZPO
Granica 6A
73–140 Ińsko
Biuro tel.: 91 562 34 06
Dyrektor domu : 795 164 120


Adres email: seniormed@vp.pl
Strona internetowa: http://seniormed.com.pl/

 



Nasz dom graniczy z rezerwatem przyrody – Ińskim Parkiem krajobrazowym. Przepiękne widoki, bogactwo natury, poranne sąsiedztwo żurawi, saren i jeleni pozwalają naszym mieszkańcom cieszyć oko pięknem przyrody i darami natury. Bardzo spokojna okolica, śpiew ptaków, piejące koguty i czyste powietrze – to jest właśnie Dom Seniora SeniorMed.

 

Zadaniem ośrodka jest objęcie całodobową opieką i pielęgnacją, rehabilitacją oraz kontynuacją leczenia osób przewlekle chorych i pacjentów, którzy mają ukończony proces diagnozowania, leczenia operacyjnego lub intensywnego leczenia zachowawczego, a nie wymagają hospitalizacji w oddziale szpitalnym - jednak ze względu na stan zdrowia i niesprawność fizyczną oraz brak możliwości samoopieki i samopielęgnacji, wymagają stałej kontroli osób trzecich.

 

Dom Seniora SeniorMed – Zakład Pielęgnacyjno Opiekuńczy jest wpisany do rejestru Wojewody Zachodniopomorskiego jako podmiot leczniczy Nr księgi 000000194007

 

 

 

 

Dom Seniora SeniorMed charakteryzuje niezwykle miła rodzinna atmosfera. Ogromnym atutem jest to, iż właściciele mieszkają razem z podopiecznymi, co pozwala im bezpośrednio czuwać nad ich komfortem i bezpieczeństwem.

Wizją firmy jest stworzenie kompleksu opiekuńczo - pielęgnacyjnego i rehabilitacyjnego zapewniającego usługi na najwyższym europejskim poziomie, zarówno dla pensjonariuszy krajowych jak i cudzoziemców.

 

Zabudowa pozbawiona wszelkich barier architektonicznych jest całkowicie przystosowana dla seniorów. Posiadamy przestronne, piękne pokoje, dwie duże jadalnie, miejsca do terapii zajęciowej, kącik kominkowy, dwie salę wzmożonej opieki, przepiękny duży ogród, oranżerię ,parking dla odwiedzających.

 

 

 

 

Oferujemy długoterminowe i krótkoterminowe pobyty:

dla osób niepełnosprawnych,
dla osób przewlekle chorych,
dla osób w podeszłym wieku,
dla osób chorych na nowotwory,
dla osób wymagających opieki hospicyjnej,
dla osób po pobytach szpitalnych.
dla osób wymagających intensywnej rehabilitacji.
 

Pensjonariusze Domu Seniora SeniorMed- ZPO mają do dyspozycji

 

przestronne, umeblowane jedno - lub dwuosobowe pokoje z wygodnymi łazienkami,

dwie sale wzmożonej opieki

całodobową, profesjonalną opiekę pielęgniarską i pomocniczą

profesjonalną opiekę lekarską

pełne wyżywienie według zaleceń dietetyka

dwie duże jadalnie

salon gościnny

bibliotekę

kącik kominkowy

salę telewizyjną

pralnię z suszarnią dla potrzeb osobistych

oranżerię

salę terapeutyczną


W każdym pokoju naszego ośrodka znajdują się:

 

system przywoławczy

nowoczesne, mobilne łóżka rehabilitacyjne z materacami zmiennociśnieniowymi

materace zmiennociśnieniowe

telewizor

radio

pełen węzeł sanitarny.

Dysponujemy również pomocniczym sprzętem medycznym (takim jak: ssaki, kondensatory tlenu i in.).

 

Gwarantowana jest stała opieka duszpasterska.

Dodatkowo świadczymy m.in. :transport samochodowy, usługi fryzjerskie i kosmetyczne, usługi krawieckie, usługi prawno - administracyjne.

 

Pokoje

 

Wyposażone z dbałością o indywidualne potrzeby i wskazania medyczno - rehabilitacyjne. Zapewniają bezpieczny wypoczynek, wygodę, intymność.

 

 

 

 

 

 

Personel

 

Personel naszego Domu Seniora oprócz wiedzy i doświadczenia musi mieć pasję, a przede wszystkim serce otwarte na ból i troski drugiego człowieka. Ta podstawowa zasada kierowała nami przy doborze całego personelu.

W codziennym działaniu liczy się również empatia, branżowe doświadczenie i wysoka kultura osobista.

Specjaliści Domu Seniora Senior Med tworzą świetnie zgrany zespół — pielęgniarski, rehabilitanci, opiekunowie, pokojowe, kucharki, personel pomocniczy – skoncentrowany na zapewnieniu kompleksowej, skoordynowanej pomocy i opieki wszystkim pensjonariuszom.

Dlatego też SeniorMed jest domem, w którym każdy pensjonariusz czuje się bezpiecznie i komfortowo, znajdując warunki do spokojnego i godnego życia wśród przyjaźnie nastawionych osób.

Dyrektor Domu SeniorMed posiada wykształcenie kierunkowe mgr pielęgniarstwa oraz liczne specjalistyczne kursy kierunkowe.

 

Nasze motto brzmi: "Traktuj innych tak jak sam byś chciał być traktowany".

 

 

 

 

Wyżywienie

 

Posiadamy własną kuchnię i kompletne specjalistyczne zaplecze do przygotowywania posiłków. Codziennie podajemy jest 5 posiłków uwzględniających wskazane diety oraz upodobania żywieniowe naszych mieszkańców.

Posiłki spożywane są w obszernej, gustownie i praktycznie urządzonej, słonecznej jadalni lub - gdy jest to konieczne - w pokoju mieszkańca. Na święta, urodziny, rocznice i uroczystości sporządzane jest zawsze wyjątkowe menu zgodnie z rodzajem i charakterem uroczystości.

 

 

 

 

Zajęcia terapeutyczne

 

Dom Seniora - ZPO realizuje zajęcia terapeutyczne uwzględniając wewnętrzne potrzeby pensjonariuszy, ich zainteresowania oraz możliwości ruchowe, intelektualne i manualne. Nasi specjaliści koordynują terapię zajęciową oraz zajęcia ćwiczące psychikę i komunikację społeczną, budujące więzi między naszymi mieszkańcami.
Celem terapii zajęciowej jest zapobieganie skutkom ograniczania aktywności i przywracanie zdolności do aktywnego życia. Chcemy by mieszkańcy naszego Domu Seniora integrowali się ze sobą, tym samym przywracamy im inicjatywę, chęć do życia.

Terapia zajęciowa jest jednym ze sposobów pożytecznego spędzania czas dla osób w podeszłym wieku. Osoby starsze mają dużo wolnego czasu i często nie wiedzą, co z nim można robić, jak go wypełnić. Różnorodna terapia zajęciowa to propozycja dla mieszkańców, aby się nie nudzić, by wykorzystywać swoją chęć do nauki, oraz sprawności .
Proponujemy różne rodzaje zajęć i różne formy: od socjoterapii poprzez zajęcia ruchowe po zajęcia artystyczne, gry i zabawy.

Staramy się, aby nasi mieszkańcy aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Proponując im różnorodność form zajęć, mamy pewność, że będą w nich chętnie uczestniczyć, a przy tym poprawi się ich stan psychofizyczny.

 

 

 

 

Dodatkowe atrakcje naszego Domu Seniora

Bliskość natury zawsze skłania do aktywności. Nasi mieszkańcy mogą łowić ryby, sezonowo organizujemy wyprawy do lasu, w trakcie których można zbierać jagody, borówki, jeżyny czy grzyby. Poza tym bardzo często organizujemy również wycieczki krajoznawcze, dzięki którym mieszkańcy naszego domu mogą zwiedzić lokalne atrakcje turystyczne, a także wyjazdy do kina, teatru czy filharmonii.

Dom Seniora Senior Med to również bogactwo atrakcji na terenie ośrodka. Chętni mogą uprawiać ogród, organizujemy wieczorki telewizyjne, a także słuchowiska ,koncerty fortepianowe w sali kominkowej. Ponadto nasi mieszkańcy mają możliwość samodzielnego wypieku ciast, przygotowywania deserów czy przetworów. Cyklicznie organizujemy również spotkania z rodzinami mieszkańców przy ognisku lub grillu.

 

 

 

 

Turnus z intensywną rehabilitacją – Daj sobie szansę na lepsze jutro.

 

Rehabilitacja jest nieodłącznym elementem leczenia. Odgrywa istotną rolę w przypadku chorych w okresie rekonwalescencji czy po leczeniu operacyjnym. Usprawnianie, które jest jej efektem, w dużym stopniu wpływa na organizm i stymuluje wiele procesów zdrowotnych, szczególnie jest to widoczne w przypadku starszych pacjentów.

Spośród wielu ośrodków rehabilitacyjnych w Polsce, SeniorMed wyróżnia całodobowa, profesjonalna opieka pielęgniarska i zespołu pomocniczego, nadzór lekarza nad przebiegiem pobytu.

 

Ośrodek ma profesjonalnie przygotowaną kadrę fizjoterapeutyczną, co pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dowodem są dyplomy i zaświadczenia z odbytych szkoleń (poza uzyskaniem tytułu magistra rehabilitacji) będące podstawą do wydania Certyfikatu Dobrej Praktyki Fizjoterapeutycznej.

 

W SeniorMed realizowane są intensywne turnusy rehabilitacyjne skierowane na:

Rehabilitację udarze / urazie mózgu
Rehabilitację geriatryczną
Rehabilitację w schorzeniach SM i chorobie Parkinsona
Rehabilitację kręgosłupa
Rehabilitację po urazie / zabiegu ortopedycznym

 

Szczegółowa informacja o wybranym turnusie rehabilitacyjnym w SeniorMed po wybraniu poniższych przycisków i przejściu do strony internetowej ośrodka.

 

 


 

 

Potrzebujecie Państwo więcej informacji?

Może chcecie umówić swoją wizytę u nas, obejrzeć dom, sprawdzić warunki i ustalić szczegóły?

Zapraszamy do kontaktu: Biuro tel.: 91 562 34 06

 

 

dom seniora zachodniopomorskie, prywatny dom opieki, opieka nad starszymi, opieka pielęgniarska, domy opieki zachodniopomorskie, lista domów seniora, senior opieka

PartnerzyPolityka prywatnościReklamaKontakt