SENIORMED

GRANICA

OSTOJA

STARA WIEŚ

CMiR

ŚWIĘTA LIPKA

D.S. MAGNOLIA

LĘBORK

REZYDENCJA RYDZ

KUDOWA - ZDRÓJ

D.S. HILARIS

PUCK

ZŁOTE LIŚCIE

ZARZECZE

VILLA SENIORA

RZESZÓW

DOM SENIORA

DRACHOWO

Rehabilitacja seniora

 

Dlaczego rehabilitacja dla seniora jest niezbędna?

 

Wraz z wiekiem coraz trudniej jest utrzymać sprawność fizyczną, głównie dlatego, że maleje wymuszana dotąd aktywność organizmu, mniej sprawny staje się układ ruchu, a na dodatek spada zdolność organizmu do samoregeneracji. Nakładają się na to również rozmaite schorzenia, o wiele częściej występujące w wieku podeszłym i powodujące w rezultacie stan niesprawności.

Konieczne jest więc zastosowanie środków zaradczych w postaci rehabilitacji.

 

Przy utrzymywaniu się zdolności do samoobsługi (ubieranie się, utrzymywanie higieny osobistej, poruszanie się, jedzenie i picie, korzystanie z toalety, wykonywanie innych prostych czynności) możliwe jest stosowanie rehabilitacji poza miejscem stałego przebywania np. w ośrodkach rehabilitacyjnych, przychodniach, sanatoriach uzdrowiskowych.

W takim systemie osoba starsza dodatkowo aktywizuje się, aby korzystać z zabiegów usprawniających. Oprócz tego przebywa w grupie, co korzystnie wpływa na stan psychiczny działając jako antydepresant. Zawsze, gdy tylko to jest bezpieczne dla seniora, należy mu pozwalać na samodzielność w działaniu. Jednak przy zauważalnych kłopotach wymagana jest pomoc np. w dotarciu do miejsca zabiegowego, pomoc w przygotowaniu się do zabiegu.

 

 

Gdy senior jest niesprawny w stopniu znacznym rehabilitacja musi być stosowana w miejscu pobytu. Realizowana na skierowanie, obejmuje poradę lekarską oraz zestawy zabiegów fizjoterapeutycznych, odbywa się w domu, w warunkach odpowiednio stworzonych według zaleceń terapeuty. Zabiegi są stosowane dwa razy w tygodniu.

 

Kto może wystawić skierowanie?

 

W pierwszej kolejności lekarz rodzinny, a także lekarze - specjaliści: rehabilitacji medycznej, reumatologii, neurologii, balneologii i medycyny fizykalnej, ortopedii.

 

Prywatna rehabilitacja domowa

 

Rehabilitacja ma sens, gdy stosowana jest natychmiast po ustaniu przeciwwskazań medycznych. Kilkumiesięczne oczekiwanie na podjęcie decyzji o zastosowaniu koniecznej rehabilitacji z pewnością spotęguje u pacjenta istniejące schorzenie lub je pogłębi.

W tresce o dobro osoby wymagającej rehabilitacji powinniśmy skorzystać z usług wyspecjalizowanych firm, gwarantujących wysoką jakość stosowanych zabiegów.

Firmy te na miejsce dostarczają sprzęt, wyposażenie i urządzenia niezbędne dla skutecznej rehabilitacji. Coraz częściej zakres usług świadczonych w warunkach domowych w pełni odpowiada tym świadczonym w przychodniach.

 

Zobacz też: Rehabilitacja uzdrowiskowa seniorów

 

rehabilitacji medycznej, balneologii i medycyny fizykalnej, reumatologii, neurologii, ortopedii i traumatologii

http://regeneracja.poradnikzdrowie.pl/rehabilitacja/zabiegi-rehabilitacyjne-dla-seniora_43471.html
rehabilitacji medycznej, balneologii i medycyny fizykalnej, reumatologii, neurologii, ortopedii i traumatologii

http://regeneracja.poradnikzdrowie.pl/rehabilitacja/zabiegi-rehabilitacyjne-dla-seniora_43471.html 

Gdańsk, Gdynia, Sopot

RehaDOM

Rehabilitacja w Twoim domu

tel. +48 790 391 632

rehadom.ts@gmail.com

http://www.rehadom.com

 

 

Medicus

Agencja Usług

Opiekuńczo - Pielęgniarskich

ul. Kombatantów 5

80-464 Gdańsk

tel. 503 650 903
medicus.opieka@gmail.com

http://opiekunkimedyczne.info

 

 

 

 

Medikar Home Care

Opieka i Rehabilitacja

w warunkach domowych

ul. Sielecka 22

00-738 Warszawa - Mokotów

tel. 22 250 05 99

rejestracja@medikarhomecare.pl

http://medikarhomecare.pl/

dom seniora, domy opieki, prywatny dom seniora, opieka domowa, opieka nad osobami starszymi, pielęgniarska opieka długoterminowa, lista domów seniora

PartnerzyPolityka prywatnościReklamaKontakt